facebook.com instagram.com

Pobiegliśmy dla Klaudii (2019)

Udostępnij

Podczas VI Biegu „Nocny Marek”, w sobotę 29 czerwca 2019 roku, przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej na rzecz młodej mieszkanki Marek – Klaudii. Aby pomóc, wystarczyło przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Klaudii” i dotrzeć z nią do mety. 

Klaudia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Niezbędne są specjalistyczne leczenie oraz kosztowna operacja biodra w Belgii i rehabilitacja. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

– Wspólnie z Fundacją PKO Banku Polskiego przygotowaliśmy 200 kartek do przypięcia na koszulki, które zostały rozdystrybuowane w dniu zawodów podczas wydawania pakietów startowych. Zainteresowanie akcją było ogromne, co bardzo pozytywnie świadczy o otwartych sercach sportowców, którzy uczestniczyli w biegu – mówi Paweł Pniewski, szef biura zawodów Nocnego Marka.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Klaudii” można było odbierać w biurze zawodów mieszczącym się na terenie stadionu miejskiego przy ul. Wspólnej 12 w Markach.

–Bieg Nocny Marek z akcją charytatywną dla Klaudii dobiega końca. Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu i wielkie DZIĘKUJĘ dla osób, które pokonując dystans 10 km wsparło Klaudusię oraz organizatorów tego wydarzenia  – napisała tuż po imprezie mama Klaudii na portalu Facebook.

Akcje charytatywne „biegnę dla…” Fundacja PKO Bank Polskiego organizuje od 6 lat. W tym czasie odbyło się ich blisko 400, w których uczestniczyło ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

zdjęcie główne

10 lipca 2019

Organizatorzy:

logo Miasto Marki
logo Markowi Biegacze
logo Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze
logo Marki Na Kijach

Kontakt:

Kontakt ogólny: biuro@nocnymarek.net

Kontakt dla sponsorów: nm.oferty@gmail.com (Oferta Sponsorska)

Kontakt dla wolontariatu: nm.wolontariat@gmail.com

facebook.com/BiegNocnyMarek

instagram.com/BiegNocnyMarek

Pokaż na mapie google

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa skocz do góry