facebook.com instagram.com

Dobry uczynek zrobiony w biegu (2023)

Udostępnij

Tegoroczna edycja Nocnego Marka odbędzie się z charytatywnym akcentem. Podczas biegu będzie można wesprzeć rehabilitację pięcioletniej Marysi.

Marysia, mieszkanka Marek, urodziła się jako wcześniak w 36tyg. ciąży w zamartwicy, w stanie ciężkim. Długo przebywała w szpitalu, zanim zobaczyła swoje siostrzyczki. Diagnoza okazała się być okrutna: czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka walczy z silnymi napięciami mięśniowymi, nieumiejętnością i niemocą kierowania własnym ciałem, zaburzeniami snu i padaczką. Od dłuższego czasu intensywnie ćwiczy, co przynosi zadowalające i widoczne efekty, niestety zajęcia z terapeutami kosztują krocie.

- Każda pomoc finansowa zwiększa szansę na chodzenie, dzięki tym środkom możemy uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych i spełnić nasze marzenie o jak największej sprawności i samodzielności dzielnej WOJOWNICZKI. Ta choroba nie musi być wyrokiem – informuje rodzina dziewczynki.

Środowisko biegaczy i nordikowców wielokrotnie udowodniło, że ma wielkie serca i nie przechodzi obojętnie obok potrzebujących wsparcia. Dlatego też podczas zapisów na IX edycję Nocnego Marka umożliwimy przekazanie cegiełki na rehabilitację Marysi w wysokości 5 lub 20 złotych, do czego gorąco zachęcamy! Następnie Wasze wpłaty trafią na dedykowane subkonto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która wspiera leczenie dziewczynki.

zdjęcie główne
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

6 kwietnia 2023

Organizatorzy:

logo Miasto Marki
logo Markowi Biegacze
logo Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze
logo Marki Na Kijach
logo MCER

Kontakt:

Kontakt ogólny: biuro@nocnymarek.net

Kontakt dla sponsorów: nm.oferty@gmail.com (Oferta Sponsorska)

Kontakt dla wolontariatu: nm.wolontariat@gmail.com

facebook.com/BiegNocnyMarek

instagram.com/BiegNocnyMarek

Pokaż na mapie google

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa skocz do góry