29 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych i wieczornych Marki staną się mekką biegaczy. Tego dnia odbędzie się IV edycja biegu „Nocny Marek”, dedykowanego tym wszystkim, którzy cenią sobie sportowy i zdrowy tryb życia. Od godziny 17.00 na miejskim stadionie w Markach rozpocznie się cykl imprez sportowych, którego zwieńczeniem będzie bieg na 10 km, prowadzący ulicami miasta. Ta niezwykła uroczystość będzie wypełniona także wydarzeniami towarzyszącymi. Przewidujemy m.in. gry i zabawy, które przyciągną nie tylko biegaczy, ale również tych mieszkańców Marek, którzy na co dzień nie uprawiają sportu.

Zawody zaczynają się o godz. 17.00 od biegów przeznaczonych dla najmłodszych. W tej części przewidujemy około 250 młodych zawodników od przedszkolaków do dzieci szkolnych do 15 lat.

Kolejną częścią imprezy jest marsz Nordic Walking – tu przewidzieliśmy limit 150 zawodników.

Ukoronowaniem sobotniej uroczystości jest bieg na 10 km, prowadzący przez ulice Marek. Start godzina 21.00. Limit to 550 zawodników – obecnie na liście zapisanych jest ponad 230 osób z Marek oraz gmin ościennych.

Po zakończeniu poszczególnych biegów przewidzieliśmy uroczyste wręczenie nagród. Największa ich liczba jest przewidziana dla biegu głównego dla następujących kategorii:
– generalnej (kobiety, mężczyźni),
– wiekowej,
– drużynowej,
– mareckiej (najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Marek),
– najszybszy Marek

ZAPISY DOROSŁYCH NA BIEG GŁÓWNY I ZAWODY NORDIC WALKING

ZAPISY NA BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY

REGULAMIN